Labolatorium NeuroVis powstało na przełomie 2022 i 2023 roku. Oficjalne otwarcie miało miejsce pod koniec marca 2023 roku pod kierownictwem dr hab. Veslawy Osinskiej prof. UMK. Głównym założeniem było stworzenie komfortowej przestrzeni zarówno dla badaczy jak i badanych. Kompletowanie odpowiedniego sprzętu do prowadzenia badań nad aktywnością mózgu oraz danych biomterycznych w przestrzeni wirtualnej doprowadziło do stanu w którym na wyposażeniu laboratorium znajdziemy zaawansowany sprzęt do realizacji złożonych eksperymentów badawczych.
Sprzęt laboratoryjny:
Zortrax M200
Zaawansowana drukarka 3D z łącznością bezprzewodową. Zoltrax M. Rozdzielczość warstwy od 90 do 390 mikronów. Minimalna grubość ściany wynosi 450 mikronów. W naszym laboratorium przede wszystkim wykorzystywana do wydruków elementów niezbędnych w projekcie openBCI.
Kamizelka eqivitall
Kamizelka wraz z mobilnym modułem pozwalająca na monitorowanie parametrów fizjologicznych organizmu. Zbierane pomiary to m in. tętno, temperatura, pozycje ciała, aktywność organizmu. Dodatkowo na wyposażeniu laboratorium znajduje się moduł pomiaru elektrodermalnego (GSR)
HTC Vive Pro Eye
Gogle wirtualnej rzeczywistości pracujące w rozdzielczości 2880 x 1600 (1440 x 1600/ na każde oko). Headset dodatkowo pozwala na śledzenie ruchów gałek ocznych i w raz z dostępnymi manipulatorami stanowią jedno z najnowocześniejszych rozwiązań rynkowych
Muse 2
Na wyposażeniu laboratorium znajduję się opaska EEG, pozwalająca na pomiar aktywności fal mózgowych.
Eye trackery GAZE POINT
Do dyspozycji użytkowników laboratorium dostępne są dwa eye trackery firmy Gaze Piont z 5 lub 9 stopniową kalibracją wraz z dedykowanym oprogramowaniem.
Sprzęt komputerowy
Laboratorium wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt komputerowy laptop oraz jednostka stacjonarna o wysokiej mocy obliczeniowej. Sprzęt przygotowany jest do prowadzenia komfortowych badań użytkowników pod kątem eye trackingu, systemów kodowania emocji F.A.C.S oraz BCI.